Lískové ořechy

229 Kč
Vyprodáno

Lískové ořechy

 

 

Kategorie: Ořechy a ořechové směsi
Hmotnost: 0.5 kg
Položka byla vyprodána…

Lískové ořechy jsou bohaté na vlákninu, vitamíny a minerály a plné zdraví podporujících fotochemikálií. Celkově svou povahou pomáhají chránit před nemocemi a rakovinou.

Lískové ořechy jsou mimořádně bohaté na kyselinu listovou, což je pro ořechy unikátní vlastnost. 100 gramů čerstvých ořechů obsahuje 113 µg kyseliny listové, tedy přibližně 28 % doporučené denní dávky tohoto vitamínu. Kyselina listová je důležitý vitamín skupiny B-komplex, který pomáhá předcházet megaloblastické anémii. Obzvláště pomáhá předcházet defektu neurální trubice u novorozenců. To je skvělá zpráva pro nastávající maminky!

Lískové ořechy jsou skvělým zdrojem vitamínu E. Obsahují přibližně 15 mg vitamínu E na 100 g (což je 100 % DDD). Vitamín E je silný antioxidant rozpustný v tucích nutný pro zachování integrity buněčné membrány sliznic a kůže. Pomáhá totiž buňky chránit před škodlivými volnými radikály.

Kromě toho, že jsou lískové ořechy bohaté na foláty, obsahují mnoho dalších důležitých vitamínů ze skupiny B-komplex, jako jsou riboflavin, niacin thiamin, kyselina pantotenová a pyridoxin (vitamín B6).

Lískové ořechy jsou bohatým zdrojem minerálních látek jako jsou mangan, draslík, vápník, měď, železo, hořčík, zinek a selen. Měď a mangan jsou nezbytné kofaktory pro antioxidační enzym superoxid dismutáza. Železo pomáhá předcházet mikrocytární anémii. Hořčík a fosfor jsou důležitou součástí kostního metabolismu.

 

Lískové ořechy
skořápkové plody


Složení: Jádra lískových oříšků
Výrobek může obsahovat suché skořápkové plody.
Trvanlivost výrobku: cca 10 měsíců
Podmínky skladování: max. 20°C, max. 70% RV (vlhkost)
Země původu: Gruzie

Průměrné výživové údaje

na 100 g

Energetická hodnota

2767kJ (661kcal)

Tuky

61,6g

z toho nasycené mastné kyseliny

4,5g

Sacharidy

10,5g

z toho cukry

6,3

Vláknina

8,2g

Bílkoviny

12 g

Sůl

<0,025 g

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: